MentorBike.PL

Bezpieczeństwo na każdym kilometrze

Ubezpiecz się od następstw nieszczęśliwego wypadku oraz kolizji

Ochrona Twoich pojazdów w razie kradzieży

Jedna polisa gwarantuje Ci ochronę wszystkich Twoich pojazdów

Możliwość dostosowania długości trwania ochrony ubezpieczeniowej

Ubezpieczenie roweru oraz innych pojazdów

MentorBike.PL - ubezpieczenie roweru, ubezpieczenie hulajnogi, ubezpieczenie roweru elektrycznego, ubezpieczenie hulajngi elektrycznej

Ubezpieczenia z MentorBike.PL

O nas

MentorBike to portal, na którym znajdziesz ochronę dla siebie i swojego roweru, hulajnogi, roweru elektrycznego, seqwaya, czy wielu innych pojazdów, nie wymagających rejestracji.

Co oferujemy?

Na MentorBike kupisz polisy ubezpieczeniowe dla wszystkich typów rowerów, hulajnóg i innych pojazdów. Oferujemy usługę w 100% online, dzięki czemu możesz zająć się wszystkim w zaciszu własnego domu.

Dowiedz się więcej » Kup polisę

Wiedza na okrągło

Jak wybrać rowerek biegowy dla dziecka?

Mentor Ubezpieczeniarowery 22.04.2025 11:53

Jak wybrać rowerek biegowy dla dziecka?

Jeśli sam uwielbiasz wsiadać na rower, dobrze wiesz, ile radości daje jazda na dwóch kółkach. Nic więc dziwnego, że wielu pasjonatów rowerowych marzy,...

Czytaj więcej

Jak dbać o rower elektryczny?

Mentor Ubezpieczeniarowery-elektryczne 07.04.2025 13:51

Jak dbać o rower elektryczny?

Rower elektryczny to doskonałe połączenie tradycyjnej jazdy na rowerze z nowoczesną technologią. Te połączenie sprawia, że coraz więcej osób decyduje ...

Czytaj więcej

Jak przygotować się na sezon rowerowy?

Mentor Ubezpieczeniarowery 26.03.2025 09:53

Jak przygotować się na sezon rowerowy?

Nareszcie nastała wiosna. Już coraz częściej zza chmur wychodzi słońce a ptaki śpiewają z rana. Wraz z pierwszymi oznakami wiosny wielu z nas zaczyna ...

Czytaj więcej

Najczęściej zadawane pytania

W Polsce, w przypadku hulajnóg elektrycznych, obowiązują pewne przepisy dotyczące korzystania z tych pojazdów. Według obecnych przepisów, hulajnogi elektryczne o maksymalnej prędkości do 20 km/h mogą być używane na drogach dla pieszych, ścieżkach rowerowych, drogach dla rowerów oraz w strefach zamieszkania. Hulajnogi elektryczne o prędkości powyżej 20 km/h są traktowane jako pojazdy i podlegają przepisom ruchu drogowego dotyczącym pojazdów.

Ważne jest, aby zawsze przestrzegać przepisów ruchu drogowego, dotyczących prędkości, kierunku jazdy, oznakowania itp. Ponadto, zawsze warto monitorować informacje na temat ewentualnych zmian w prawie dotyczącym hulajnóg elektrycznych, ponieważ przepisy mogą ulec zmianie w przyszłości.

Zalecam skonsultowanie się z lokalnymi organami administracji publicznej lub władzami lokalnymi w celu uzyskania najbardziej aktualnych informacji na temat przepisów dotyczących hulajnóg elektrycznych w Twoim regionie.

  • Uszczerbek – powstały nie później niż w ciągu 24 miesięcy od daty Wypadku. Świadczenie zostanie obliczone poprzez pomnożenie Sumy ubezpieczenia określonej w polisie dla ryzyka Uszczerbku przez wartość procentową dla każdego Uszczerbku określoną w Załączniku Nr 1.

W przypadku, gdy Wypadek spowodował większy Uszczerbek niż określony w Załączniku nr 1 lub Uszczerbek nie jest wymieniony w tym Załączniku, świadczenie zostanie obliczone na podstawie Załącznika do Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 18 grudnia 2002 r. „OCENA PROCENTOWA STAŁEGO LUB DŁUGOTRWAŁEGO USZCZERBKU NA ZDROWIU”. Przy ustalaniu stopnia Uszczerbku bierze się pod uwagę stopień uszkodzenia organu lub układu przed Wypadkiem, określając jego procent jako różnicę pomiędzy stopniem Uszczerbku po Wypadku i przed nim. Jeżeli w wyniku jednego Wypadku jedna kość zostanie złamana w kilku miejscach, uważa się to za jedno złamanie kości. 

  • Dzienne świadczenie szpitalne – za każdy dzień spędzony w szpitalu wskutek Uszczerbku. 
  • Śmierć – w wysokości Sumy ubezpieczenia wskazanemu Uprawnionemu (a w przypadku jej braku – członkom najbliższej rodziny Twojej lub Bliskich w częściach, w jakich ustawowo dziedziczą po Tobie lub Bliskich), jeżeli Ty lub Bliscy umrzecie w wyniku Wypadku, nie później niż w ciągu 24 miesięcy od jego zajścia. 

Za osoby bliskie uważani są:

  • Twój współmałżonek lub osoba, z którą pozostajesz we wspólnym gospodarstwie domowym;
  • Twoje dzieci i wnuki, ich współmałżonkowie oraz osoby, z którymi pozostają oni we wspólnym gospodarstwie domowym;
  • Twoi rodzice, dziadkowie, bracia i siostry.

  • powiadom właściwe służby (policję, w przypadku kradzieży z włamaniem, rozboju lub kolizji; straż pożarną – w przypadku pożaru; pogotowie ratunkowe – w przypadku wybuchu itp.)
  • warto by okoliczności zdarzenia oraz uszkodzone w nim przedmioty były sfotografowane lub sfilmowane,
  • skontaktuj się z Balcia tak szybko jak to możliwe (tel.22 274 22 22, mail: szkody@balcia.pl)
  • przygotuj fakturę/dowód zakupu

Jeżeli rower będzie „przymocowany do nieruchomego przedmiotu, przytwierdzonego do podłoża lub budynku”, a zostanie skradziona jego część, np. koło, proszę pamiętać o konieczności zgłoszenia zdarzenia na policję. Jeżeli będzie z tego notatka policyjna, Balcia ma podstawę do uznania roszczenia.

Opinie

Janek

Prosty zakup, bez natrętnych okienek. Zakres szeroki i wysokie sumy.

Marcin

Fajne warianty, szybki proces zakupu.

Michalina

Proces zakupu był prosty i szybki. Zdecydowanie polecam

Dawid

Mam kilka rowerów i hulajnogi elektryczne. Super, że jedną polisą mogę zapewnić ochronę wszystkich tych sprzętów.

Magda

Sam zakup zajął mi kilka minut, a zakres mam dużo szerszy niż przy ubezpieczeniu mieszkania.